Alergologia

Testy alergiczne

testy alergiczne wołominAlergia to nieprawidłowa reakcja organizmu na czynnik zewnętrzny, tzw. alergen. Alergeny pozostają obojętne dla osób zdrowych. Te same substancje są traktowane przez układ odpornościowy alergika jako zagrożenie. W efekcie osoba uczulona w kontakcie z alergenem odczuwa różne objawy chorobowe.

Alergie mają bezpośredni wpływ na obniżenie jakości życia, w wielu przypadkach mogą prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Badanie, które pozwala oznaczyć alergeny i podjąć odpowiednie leczenie to test alergiczny. Obecnie testy alergiczne oferowane są w ramach kompleksowych paneli. Panele alergiczne umożliwiają wykonanie testów na szereg substancji z danej grupy przy jednorazowym pobraniu materiału do badania.

Testy alergiczne z krwi – Gocław

W Pracowni Diagnostyki Laboratoryjnej AMIMED Warszawa Grochów Pacjenci mogą wykonać testy alergiczne z krwi. Wykonywane w ten sposób panele alergiczne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ umożliwiają w łatwy i szybki sposób oznaczenie nawet kilku alergenów z danej grupy.

Jak przebiegają testy alergiczne z krwi?

Testy alergiczne z krwi wykonuje się z materiału pobranego z żyły łokciowej. W laboratorium krew jest badana pod kątem stężenia przeciwciał IgE dla konkretnych alergenów. Podwyższony wynik IgE może oznaczać alergię na dany czynnik. Testy alergiczne z krwi najczęściej wykonuje się w ramach paneli poprzez analizę immunoenzymatyczną. Jeden panel może obejmować od 20 do nawet 30 alergenów. Do najbardziej popularnych paneli alergicznych zalicza się:

  • panel pokarmowy (standardowo składa się z 21 najczęściej występujących alergenów pokarmowych),
  • panel wziewny (standardowo składa się z 21 najczęściej występujących alergenów wziewnych),
  • panel pediatrycznych (standardowo składa się z 28 najczęściej pojawiających się alergenów wśród dzieci).

Testy alergiczne – Warszawa, Wołomin

Pacjentów zainteresowanych wykonaniem testów alergicznych zapraszamy do Punktów AMIMED działających w lokacjach Warszawa Grochów i Wołomin. Współpracujemy wyłącznie z wysoko wykwalifikowanymi pracownikami medycznymi, dzięki czemu możemy zapewnić najwyższą jakość świadczonych usług. W razie potrzeby nasi Pracownicy podpowiedzą, które panele alergiczne najlepiej wykonać.

Testy alergiczne realizujemy we własnym laboratorium diagnostycznym, co przekłada się na konkurencyjną cenę paneli oraz krótki czas oczekiwania na wyniki. Do punktu w Warszawie zapraszamy w szczególności pacjentów z osiedli Gocław i Grochów oraz dzielnicy Praga Południe. Punkt Wołomin obejmuje swoim zasięgiem całe miasto. Do przeprowadzenia badania nie jest wymagane skierowanie od lekarza. Panele alergiczne wykonujemy w ramach prywatnych usług medycznych.