Testy Polycheck

Polycheck®

Polycheck® to ilościowe i wieloparametrowe testy, służące do oznaczania przeciwciał E (sIgE) w surowicy krwi. Oznacza to, że wyniki są dokładne, wiarygodne i rzetelne. Testy Polycheck® służą do diagnozowania chorób alergicznych i autoimmunizacyjnych.
Do badania:
– wystarczy pobrać 2-3 ml krwi
– nie trzeba odstawiać leków przeciwalergicznych
– test można bezpiecznie wykonać w każdym wieku
– nie trzeba być na czczo
Testy Polycheck® umożliwiają sprawdzenie 30 alergenów w 1 badaniu. Są zgodne z rekomendacjami ESPGHAN I WGO.

Panele POLYCHECK 30 parametrowe to:

  • Polycheck® X-pediatryczny-30

Panel X-pediatryczny-30 oznacza stężenie przeciwciał E (IgE) w surowicy krwi wobec 30 alergenów, tj. mleko i jego frakcji, jaja kurze, orzechy, kakao, warzywa, pyłki drzew i traw, grzyby i roztocza, naskórek psa, kota i konia. Zawiera najpopularniejsze alergeny pokarmowe i wziewne.

  • Polycheck® X-pokarmowy-30

Panel X-pokarmowy-30 oznacza stężenie przeciwciał E (IgE) w surowicy krwi wobec 30 alergenów pokarmowych, tj. poszczególne warzywa, owoce, orzechy, mięso, owoce morza, mleko i jaja kurze.

  • Polycheck® X-wziewny-30

Panel X-wziewny-30 oznacza stężenie przeciwciał E (IgE) w surowicy krwi wobec 30 alergenów, w tym 18 alergenów pyłków roślin oraz 11 alergenów typowych dla środowiska domowego, tj. naskórek kota, naskórek psa czy roztocze, grzyby, pleśnie.

  • Polycheck® X-atopowy-30

Panel X-atopowy-30 oznacza stężenie przeciwciał E (IgE) w surowicy krwi wobec 30 alergenów wziewnych i pokarmowych, tj. mleko, jaja kurze, orzechy, owoce, warzywa, pyłki drzew i traw, grzyby i roztocze, naskórek psa i kota.

Panel Polycheck® Panel Antybiotyki

Panel Polycheck® Panel Antybiotyki I to test, który obejmuje 10 substancji czynnych, wywołujących alergię w mechanizmie IgE-zależnym.

Test jest bezpieczny, gdyż nie wymaga wykonania próby śródskórnej, która mogłaby narazić badanego na wstrząs anafilaktyczny.

Skład testu:
Penicillin G
Penicillin V
Ampicillin
Amoxicillin
Sulfamethoxazol
Cephalosporin
Ofloxacin
Cefaclor
Tertracyclin
Erythromycin

Panel Polycheck® Celiakia

Panel Polycheck® Celiakia IgA + total IgA oznacza stężenie przeciwciał A (IgA) w surowicy krwi wobec antygenów: deaminowanego peptydu gliadyny i transglutaminazy tkankowej w klasie IgA. Badanie stworzone jest w dwóch klasach (IgA + total IgA i IgG) i pozwala oznaczyć jednocześnie kilka przeciwciał, dzięki czemu pacjent dostarcza więcej informacji lekarzowi i umożliwia skrócenie procesu diagnostycznego.

Skład testu:
Deaminowany peptyd gliadyny IgA
Transglutaminaza tkankowa IgA
IgA całkowite

  • Panel Polycheck ® Celiakia IgG oznacza stężenie przeciwciał G (IgG) w surowicy krwi wobec antygenów: deaminowany peptyd gliadyny i transglutaminaza tkankowa w klasie IgG. Dodatkowo zawiera intrinisic factor, który jest istotny w diagnostyce niedokrwistości złośliwej.

Skład testu:
Deaminowany peptyd gliadyny IgG
Transglutaminaza tkankowa IgG
Intrinsic factor